Kentgaz artık Enerya Oldu

İlimize doğalgaz geldiğinden beri Kentgaz Denizli Doğalgaz Dağıtım Şirketi olarak faaliyet gösteren firma, bundan sonra Enerya Denizli Doğalgaz Dağtım Şirketi olarak faaliyetlerine devam edecek.

Şirketin bağlı bulunduğu gruba ait doğalgaz dağtım şirketlerinin hepsi her ilde farklı isimle faaliyet göstermekte idi. Yapılan değişiklik ile birlikte tüm illerde Enerya markasına geçilirken, hizmetlerin ve operasyonun bütünlüğü sağlanmaya çalışılacak.

kentgaz-artik-enerya-oldu

Doğalgaz dağıtım işinde Antalya, Konya, Karaman, Konya Ereğlisi, Erzincan, Denizli, Aydın, Aksaray, Çorum, Niğde ve Nevşehir olmak üzere  11 ilde Energaz bünyesinde devam ettiren STFA, bu hizmetlerini Enerya ismi altında birleştirmiş oldu. Kurulduğu 2003 yılından beridir şirket 430 milyon yatırımla bu 11 ilde 730bin doğalgaz abone sayısına ulaşmış durumda.

Enerya 2014 hedefi Denizlide 10 bin Abone

7 yılda 100 milyon TL yatırım ile Denizli’de faaliyet gösteren Kentgaz 166 bin abone sayısına ulaşmıştı. Yeni yatırımlar ve doğalgaz dağıtımına başlanacak olan Honaz, Kocabaş, Hisar, Göveçlik, Gerzele, Akçeşme ve Cunhuriyet mahallerine de doğalgazın ulaşması ile 2014 yılında 10.000 yeni abone hedeflenmekte.

Denizli Doğalgaz ile tanıştığından beri hızla adapte olan ilimiz, her ne kadar doğalgaz tesisat ustaları ve mühendislik firmaları sebebiyle sıkıntılar yaşamış olsa da, artık bilinçlenen ve doğalgazı daha efektif kullanmayı öğrenen hemşehrilerimiz ile yola devam edilmekte. Doğalgaz faturalarınızı düşürmek, Enerya doğalgaz faturası ödemek, Enerya abonelik, Kentgaz güvence bedeli, Enerya yetkili tesisat firması, Kentgaz sertifikalı mühendislik firması gibi konularda daha önce yazdığımız yazıları inceleyebilirsiniz.

Yoğuşmalı Kombi Gitti Gidiyor

Tags: , , ,

No comments yet.

Bir Cevap Yazın