Dizayn Gruptan Yeni Kombi Markası Ditroo

25 yıllık Dizayn Grup, çeyrek asrı aşkın tecrübesini ısıtma gurubunda DITROO kombi ile perçinliyor.

Türkiyede yenilikçi, öncü ve çevreci üretim konusunda kendini kanıtlamış olan İzayn Grup ısıtma gurubunda Ditroo marka kombiler ile piyasa girmekte. Ditroomix ve Ditroomax yoğuşmalı kombi seçenekleri ile hızlı bir şekilde servis ağı ve satış ağı kurmaya çalışan Dizayn Grup yeni markasının Türkiye’de 1 numara olması konusunda iddialı geliyor.

Yüksek verimlilik sağlayan Ditroo kombiler aynı zamanda şirketin çevreye duyartlı üretim hassasiyetleri de göz önünde bulubdurularak tasarlanmış ve üretilmektedir. Ditroomax kombilerin farkı, Ditroomax ile Yüksek Verimli ve Uzun Ömürlü Kombiler! sloganı ile öne çıkmakta.

Ditroomax Yoğuşmalı Kombinin Öne Çıkan Özellikleri

Özgün Tasarım ve Kolayca Değiştirilebilir Kapak 

Ditroo kombiler gerek modern çizgileri çağdaş mimarilere uyum sağlarken diğer taraftan renkli yapısı ile monte edileceği mekanlara uyum sağlayabilecek. Klasik beyaz,  grafit siyah ve gümüş renk seçenekleri ile genellikle kombilerin asıldığı mutfaklarınıza ve mutfaklarınızdaki diğer beyaz eşyalara uyum oluşturabilirsiniz.

APS ve GPS sistemleri ile Kararlı Yanma

APS (Air Pressure Sensor-Hava Basıncı Sensörü) sayesinde kombi,  ideal yanma için gerekli olan hava miktarını ayarlar ve yanma verimini artırır. GPS (Gas Pressure Sensor-Gaz Basıncı Sensörü) sayesinde ise farklı gaz basınç değerlerinde dahi gaz basıncı ile fan hızını optimize eder. Bu APS ve GPS sayesinde ideal hava-doğal gaz karışımı oluşturularak kararlı ve homojen yanma sağlanarak maksimum ısı elde edilmeye çalışılır.

 

Ditroomax Kombi Gerekli Su Miktarını Kendisi Ayarlayabilmekte;
Kombilerde genelde 1,5-2,5 değerleri arasında modeline ve yoğuşma tipine göre değişen çalışma basıncı olmaktadır. Kombilerin su kaçırması, sızıntılar ve kayıplar gibi nedenlerle düşen basıncı verimi düşürmekte ve zaman zaman manuel olarak kombi altında yer alan su valfi ile sisteme taze su basılarak, gerekli kombvi suyu çalışma basıncı oluşturulmaktadır.
Fakat Ditroomax yoğuşmalı kombide bu sorunlara çözüm bulunmuş. Kendi suyunu alarak her zaman sabit basınç değerlerini yakalayan kombi, hem verim kayıplarına yol açmamakta hem de su basıncını kontrol et ve su bas gibi işlemlere mahal bırakmamaktadır.
Ditroomax ile Gelen Üstün Yoğuşma Verimi: %109,6
Yoğuşmalı ısı eşanjörüyle donatılmış Ditroomax Yoğuşmalı Kombi, eşanjörde yoğuşan suyun gizli ısısını da kullanarak ekstra verimlilik sağlayarak, aynı miktarda gaz tüketen konvansiyonel kombilere göre daha fazla miktarda su ısıtır. Bu sayede doğal gaz faturealarınıza makas atar.

Doğayla Dost Teknoloji

Ditroomax yoğuşmalı kombilerde, yeni nesil uzun ömürlü ve güvenilir paslanmaz çelik ısı eşanjörü, ön karışımlı brülörü, hava basınç sensörü vb. gibi birbirini tamamlayan ve sistemi ideal çalışma veriminde tutmaya çalışan sistemler sayesinde gerek sıcak kullanım suyu üretimi gerekse mahallerin ısıtılmasında ideal, doğayla dost çözümler geliştirilmeye çalışılmış.

Voltaj Değişimlerine Uyumluluk

Türkiye’de özellikle enerjini yoğun kullanıldığı zamanlarda oluşan voltaj dalgalanmaları sorunu nedeniyle devre dışı kalabilen kombilerin aksine ditroomax kombi geniş voltaj aralıklarında çalışabilmektedir.

Paslanmaz Çelik Isı Eşanjörü ile Uzun Ömür

Paslanmaz çelik malzemenin kullanıldığı birbirine entegre edilmiş ana eşanjör ve yoğuşma eşanjörü ile diğer metallerden mamül eşanjörlere göre 3.8-4 kat daha fazla kullanım ömrüne ulaşılabilmekte. Paslanmaz çelik malzeme, uzun kullanım sürelerinde verimin devamlılığını ve suyun mümkün olan en yüksek verimlilikte yoğuşmasını sağlar. Ayrıca kombinin eşanjör sistemi düşük sıcaklıkta yerden ısıtmaya uygundur.

Doğayla DostKombi

Ön karışımlı brülörüyle Ditroomax yoğuşmalı kombi doğa dostu olup yüksek verimliliği sayesinde diğer kombilere göre %20 daha az CO2 ve %75 daha az NOx üretebilmekte.

İsteğe Göre Sıcak Su

Belli bir miktar suyun ön ısıtılması yapılarak, musluk açıldığında çok kısa bir süre içinde sıcak su elde edilir. Bu sayede su israfının da önüne geçilmesi sağlanır. 0.5°C hassasiyette sıcak su kontrolü Çoklu sıcaklık sensörleri, 0.5°C hassasiyette sıcak su kontrolü yapar. Mevsim ve kişisel kullanım istekleri de dikkate alınarak çok hassas sıcaklık kontrolü yapılır.  Sabit kullanım suyu sıcaklığı Kullanım suyu sıcaklığı önceden ayarlanan sıcaklık değerinde sabit kalır. Bu sayede suyun aşırı ısınması ve soğuması engellenir.

Elektronik Gaz & Hava Kontrolü

Ditroomax’ın Gas-Air Ratio Control (GARC) sistemi son derece yüksek verim sağlar. Bu sistem ideal bir yanma için sadece gaz miktarını değil aynı zamanda gerekli hava miktarını da kontrol eder. İdeal yanma ise, hava ve gaz miktarının hassas bir şekilde algılanıp kontrol edilmesiyle sağlanır. Ayrıca, bu akıllı sistem rüzgarlı havalarda ortaya çıkabilen karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı ideal koruma sağlama amaçlı dizayn edilmiştir. Çok düşük veya değişken gaz basınçlarında bile stabil yanmayı sağlar.

Dış Hava Koşullarına Bağlı Olarak Isıtma

Kombiyle bağlantılı dış hava sensörü ile mahal sıcaklığı, dış hava sıcaklığının değişimine göre ayarlanır. Diğer kombilerin aksine dış hava sensörü ayrı bir kontrolör kullanılmadan direkt bağlanabilir. Diğer kombi modellerinde de bulunan dış hava sensörü kombiyle sensör arasında bir kontrolör vasıtasıyla bağlanabilir. Diğer kombilerdeki bu kontrolör maliyeti artırır.

Uzaktan Kumanda ile Kontrol-Oda Termostatı

• Sabit oda sıcaklığı ayarlayabilme
• Şık tasarım ve kullanışlılık
• Kolayca okunabilen LED ekran
• Dış hava koşullarına bağlı olarak ısıtma (K-Factor heating)
• Mahal ısıtmasında 24 saat programlama imkanı
• Kullanımı kolay düğmelerle kontrol

Yanma Gazlarının Düşük Sıcaklıklarda Tahliyesi

Ditroomax yoğuşmalı kombinin yüksek verimliliği sayesinde yanma gazları sistemden düşük sıcaklıkta tahliye edilir. Bu da, gaz tahliye boruları malzemesi olarak Polipropilen ya da diğer plastik malzemeleri kullanabilme imkanı sağlar. Sonuç olarak daha az maliyet ve daha kolay kurulum imkanı sağlanır.

Çift Mikroişlemci ile Pekiştirilmiş Güvenlik

Ditroomax yoğuşmalı kombinin, birbirinin performansını çapraz olarak kontrol eden mikroişlemcileri sayesinde, daha iyi bir kontrol ile kombinin her durumda güvenli ve düzgün çalışması sağlanır.

Kas-Kad Olarak Çalışabilme

Kombiler doğrudan birbirlerine bağlanabilir. Mevsimlere göre bazıları açılıp kapatılabilir. Master Slave (Ana Cihaz-Ek Cihaz) uyumluluğu sayesinde kombilerden herhangi biri master olarak seçilebilir.

Yoğuşmalı Kombi Gitti Gidiyor

Tags: , ,

No comments yet.

Bir Cevap Yazın