Ariston Yoğuşmalı Kombi

Bacalı cihazların dezavantajlarını gidermek için geliştirilen ve oda içerisinden hava alışverişi olmayıp bir baca ile dışarıdan hava alıp, atık havayı fanla dışarı atan cihazlar olarak hermetik kombi cihazları geliştirilmişti. Bu kombilerin bacasından çıkan atık gazıın sıcaklığı 200-250 C derece arasıdır. İşte bu ısıyıda değerlndiren hermetik kombilerin geliştirilmiş haline YOĞUŞMALI KOMBİ diyoruz.

ariston-yogusmalı kombiYoğuşmalı kombi üreticlerinden olan ARİSTON markasının 5 tip yoğuşmalı kombi serisi mevcut., bunlar;

Ariston C Clas Premium
Ariston C Clas Premium Evo
Ariston Genus Premium
Ariston Genus Premium Evo
Ariston Egis Premium

Bu ariston yoğuşmalı kombi serilerinde 20,24,20 bin vb kapasitelerde cihazlar mevcut. Öncelikle kombi ihtiyacınızı ve kombi seçeneğinizi belirlemelisiniz. Bacalı / Hermetik  veya yoğuşmalı. Burada daire büyüklüğü, dairenizin ısı yalıtımı, dairenizin cephesi, bulunduğu bölge gibi bir çok etken faktör belirleyici olmaktadır. Kombi seçimini bir uzman doğalgaz ve ısıtma mühendisi olarak çalışan makina mühendisi yardımıyla seçebilirsiniz.

Bu seçiminizde yoğuşmalı kombi tercihinde karar kıldı iseniz kapasiteyi de belirlemiş olursanız. Piyasada genelde 24, 26, 28, 30 KW lık kombiler mevcuttur. Yalnız fiyat karşılaştırırken şuna dikkat etmekte fayda var kw ve kcal olarak iki farklı kapasitede isimlendirme mevcut olup buda karmaşaya sebep olabilir. Örneğin 20.000kcal olan kombi ile 24kw kombi aynı kapasitedir. yani 20640kcal = 24kW.

Yoğuşmalı kombi seçiminizi benimsedi ve kapasiteyi belirledi ise şimdi geldi hangi marka kombi. Genellikle doğalgaz tesisat işleri yapan firmalar size tesisat, kombi ve petek tesisatı dahil fiyat verir ve öyle çalışılır. Siz kombi seçiminizi bildirerek o kombiyi talep edebilir veya kombi hariç fiyat alabilirsiniz.

Ariston kombi ülkemizde iyi satan kombi markalarından olup, tavsiye edebileceğimiz bir kombidir. C clas, genus veya egis seçebilirsiniz. Bunlar kullandıkları eşanjör ve konfor özelliklerine göre sınırlanmakta olup her bireri için farklı kapasitelerde yoğuşmalı kombi seçeneği mevcuttur.

Yoğuşmalı Kombi Gitti Gidiyor

Tags: , ,

No comments yet.

Bir Cevap Yazın